Оберіть розділи по яким бажаєте отримувати розсилку
Новини
Інвестиції
Іпотека
Заощадження
Кредит
Пенсії
Поради та інструменти
Шахрайство та злочинність
Види шахрайства
Порядок дій у випадку шахрайства
Уникнення шахрайства
Корисна інформація
Дітям
Для тих, хто потрапив в біду
Малому та середньому бізнесу
Молоді та сім'ям
Пенсіонерам
Фінансова грамотність
Фінграмотність Гра
OK
відміна
Медіатека
(044) 300-10-15

безкоштовно зі стаціонарних
телефонів по Україні

28.03.2024

98% УКРАЇНЦІВ ХОЧУТЬ ЗНАТИ СВОЇ ПРАВА І БОРОТИСЯ З КОРУПЦІЄЮ

Інформація

Умови страхування

ui_articles2_20140418_095003_1397803803.jpeg

Дія договору страхування розповсюджується на територію України, а також за її межі у деяких випадках. Термін його дії - до одного року.

Страхова сума не може перевищувати дійсну вартість транспортного засобу і встановлюється на підставі: рахунку – фактури заводу-виробника, каталогу офіційного дилера, видаткової накладної автосалону, експертної оцінки страховика або за бажанням страхувальника у межах дійсної вартості. Страхова сума не індексується у зв’язку з інфляцією або зміною курсу валют впродовж терміну дії договору.

Транспортний засіб може бути застрахований:

1.На повну вартість. При цьому страхова сума дорівнює ринковій (дійсній) вартості ТЗ на момент укладання договору. При цьому збитки можуть відшкодовуватись з урахуванням зносу ТЗ на момент настання страхового випадку або за відновною вартістю (без врахування зносу).

2. На частку від повної вартості. При цьому страхове відшкодування сплачується за пропорційною системою: Відшкодування=збиток*страхова сума/ вартість ТЗ

 

Можливі 2 варіанти зміни страхової суми після виплати страхового відшкодування за наслідками страхового випадку:

  1. Після виплати страхового відшкодування страхова сума не зменшується на розмір виплаченого страхового відшкодування (відновна страхова сума).

  2. При виплаті страхового відшкодування страхова сума зменшується на розмір виплаченого страхового відшкодування, при цьому зменшення страхової суми не тягне за собою пропорційне відшкодування за подальшими виплатами, але в будь-якому разі сума страхових відшкодувань не може перевищувати страхової суми.

Договір укладається за умови власної участі страхувальника у відшкодуванні збитків – як правило, встановлюється умовна або безумовна франшиза, її величина може бути обрана страхувальником серед запропонованих страховиком варіантів для кожного ризику окремо.

При укладанні договору страхувальник зобов’язаний надати страховику:

  1. можливість оглянути об’єкт страхування та провести (у разі необхідності) його експертну оцінку;

  2. всі необхідні дані про об’єкт страхування, за достовірність яких він несе відповідальність;

  3. інформацію про угоди страхування, укладені щодо даного об’єкта з іншими страховиками.

Страхувальник зобов'язаний під час дії договору письмово повідомити страховика про нові обставини, які впливають на ступінь страхового ризику (продаж ТЗ, заміна кузова або двигуна, установка додаткового обладнання, дозвіл на керування ТЗ іншій особі, укладення іншого договору страхування ТЗ, передача ТЗ в оренду, прокат, заставу, лізинг, користування або дарування, втрата ключів або реєстраційних документів), або зміну даних, зазначених в договорі.

У разі зміни власника застрахованого транспортного засобу новий власник повинен звернутися до страховика для внесення змін в страховий поліс. В протилежному випадку на нього не розповсюджується страховий захист.

Актуальні новини