Оберіть розділи по яким бажаєте отримувати розсилку
Новини
Інвестиції
Іпотека
Заощадження
Кредит
Пенсії
Поради та інструменти
Шахрайство та злочинність
Види шахрайства
Порядок дій у випадку шахрайства
Уникнення шахрайства
Корисна інформація
Дітям
Для тих, хто потрапив в біду
Малому та середньому бізнесу
Молоді та сім'ям
Пенсіонерам
Фінансова грамотність
Фінграмотність Гра
OK
відміна
Медіатека
(044) 300-10-15

безкоштовно зі стаціонарних
телефонів по Україні

26.05.2022

98% УКРАЇНЦІВ ХОЧУТЬ ЗНАТИ СВОЇ ПРАВА І БОРОТИСЯ З КОРУПЦІЄЮ

Інформація

Що таке POS-термінал?

ui_articles2_20140318_154741_1395150461.jpg

POS-термінал (Point of Sale - з англ. «Точка продажу») - це термінал, який використовується для безготівкових розрахунків пластиковими картками. У порівнянні з касовими апаратами, перевага POS-терміналу полягає в тому, що він дозволяє накопичувати дані для подальшого аналізу, наприклад, який товар частіше купують і як часто.

POS-термінал зазвичай складається з монітора, системного блоку, дисплея покупця, програмованої клавіатури, зчитувача карт, друкувального пристрою, фіскальної частини і програмного забезпечення, а також має інтерфейс для взаємодії з користувачем, який допомагає знайти необхідний товар і дізнатися його ціну, термін придатності і т.д.

Як працює POS-термінал? Після того, як касир провів карту через зчитувальний пристрій, POS-термінал запрошує авторизацію. Коли клієнт ввів правильний ПІН-код, термінал автоматично друкує і оформляє чек, відправляючи одночасно дані про операції в процесинговий центр.

 

Переваги використання POS-терміналів:

- автоматизація та облік процесу прийому платежів;

- не потрібна інкасація, оскільки не використовується готівка;

- захищає касира від прийняття фальшивих грошей;

- виключає можливість помилки касира при розрахунку з клієнтом.

Недоліки використання POS-терміналів: постійний контроль за господарем карти; можливість держорганам блокувати рахунки власника картки; неможливість застосування української пластикової картки за кордоном.

Види POS-терміналів. POS-термінали бувають стаціонарні і мобільні (переносні). Стаціонарні термінали зазвичай встановлюються в магазинах і супермаркетах і не вимагають участі оператора або касира. На моніторі такого термінала відображається необхідна інформація для покупця. Покупець, діючи за запропонованою інструкцією, вводить необхідні дані і оплачує той чи інший товар. На касах у торгових мережах частіше можна зустріти платіжні POS-термінали мобільного типу або ПІН-пади (PIN - Pad). Такий вид терміналу підключений до комп'ютера або до касового апарату оператора і служить тільки для підтвердження оплати покупцем шляхом введення ПІН- коду.

Актуальні новини