Оберіть розділи по яким бажаєте отримувати розсилку
Новини
Інвестиції
Іпотека
Заощадження
Кредит
Пенсії
Поради та інструменти
Шахрайство та злочинність
Види шахрайства
Порядок дій у випадку шахрайства
Уникнення шахрайства
Корисна інформація
Дітям
Для тих, хто потрапив в біду
Малому та середньому бізнесу
Молоді та сім'ям
Пенсіонерам
Фінансова грамотність
Фінграмотність Гра
OK
відміна
Медіатека
(044) 300-10-15

безкоштовно зі стаціонарних
телефонів по Україні

28.02.2021

98% УКРАЇНЦІВ ХОЧУТЬ ЗНАТИ СВОЇ ПРАВА І БОРОТИСЯ З КОРУПЦІЄЮ

Інформація

Як відбувається видача кредиту в банку?

ui_articles2_20140318_150911_1395148151.jpg

Мета будь-якого банку, що працює у сфері кредитування, - видати максимальну кількість кредитів і забезпечити їх повернення. Для того щоб позичальник довів свою благонадійність, йому необхідно надати певний пакет документів. Він потрібен для того, щоб підтвердити наявність постійного доходу, майна, яке може бути передано в заставу, відсутність боргів.

Припустимо, зі ста кредитів виданих банком, не повертаються кожні п'ять. Оскільки всі банки є комерційними організаціями, вони заповнюють втрати шляхом збільшення відсоткової ставки. Однак це негативно позначається на конкурентоспроможності кредитного продукту. Отже, завдання банку обчислити ще на стадії видачі кредиту тих позичальників, які не збираються гроші повертати чи не зможуть це зробити з об'єктивних причин.

Вимоги до позичальника

 Кожен банк встановлює їх самостійно, щоб зробити попередній відбір. Зазвичай цікавить: вік, починаючи з якого можна звертатися за кредитом (в Україні з 18, а в деяких країнах з 23 років), проживання у певному регіоні або місті, рівень заробітної плати, тривалість роботи на одному місці і тому подібне. Підтверджуючі документи необхідні для того, щоб засвідчити інформацію надану позичальником. Далі починається аналітична робота відділів банку.

Які документи аналізуються при споживчому кредитуванні?

Розглянемо споживчий кредит. Тут пакет документів мінімальний: анкета позичальника, копія паспорта (часто потрібно копія другого документа що засвідчує особу, прав чи військового квитка), довідка про рівень доходів (іноді разом з копією трудової книжки). Залежно від виду забезпечення кредиту, потрібно буде надати або аналогічний пакет документів від поручителя, або документи що підтверджують право власності на майно, передане на заставу (наприклад , ПТС автомобіля).

Стадії узгодження при споживчому кредитуванні

Первинний аналіз документів і перевірку їх на відповідність вимогам, встановленим банком, робить кредитний інспектор. Він дає висновок про можливість видачі запитаної суми.

Далі документи надходять у відділ забезпечення безпеки. Тут встановлюють наявність непогашених боргів у позичальника, судимості, справжність документів.

У разі виникнення неоднозначних ситуацій може залучатися юрист або внутрішній аудитор.

Після того, як всі інстанції узгодження пройдені, відповідальна особа банку приймає рішення про видачу кредиту. Зазвичай його функція формальна, оскільки при наявності хоча б одного негативного висновку, він договір не підписує, а при всіх позитивних, не має підстав до відмови.

Які документи аналізуються при іпотечному кредитуванні

Тут йде більш поглиблена і довга робота. Банк цікавить дохід не тільки позичальника, але і членів його сім'ї. Видається велика сума, і повертатися вона буде довгий період.

Вимагає аналізу та сама угода. Необхідно зробити оцінку нерухомості, що купується. Це робиться для того, щоб ціна не була навмисно завищена за змовою сторін. Крім того, у разі якщо борг не буде погашений, і нерухомість передадуть на реалізацію, потрібна інформація про її вартість для проведення торгів.

Перевіряються всі документи, що стосуються стану нерухомості, технічний паспорт, документи що підтверджують законність перепланувань, якщо такі проводилися. Уточнюються дані з оплати комунальних платежів і податків.

Чинне законодавство захищає права неповнолітніх з особливою ретельністю. Для того щоб уникнути в майбутньому судових розглядів, співробітники банку перевіряють, щоб на житловій площі ніхто не був зареєстрований, а неповнолітні діти продавця були забезпечені іншою житловою площею.

Процедура погодження вимагає активної участі юридичної служби банку. Якщо заявка на видачу кредиту подається у філію або представництво, то зазвичай рішення узгоджується з відповідальними особами головного банку, що також вимагає часу.

Далі слідує оформлення кредитного договору та договору іпотеки, який підлягає державній реєстрації. Видача запитаної суми може проводитися після здачі документів на реєстрацію, а може бути відкладена до завершення цієї процедури.

Скоринг - швидкий кредит

Даний продукт відрізняють: невелика сума кредитування, мінімальний пакет документів і швидкі терміни розгляду заявки. Рішення приймається на підставі висновку спеціальної програми і враховує декілька параметрів. До статті на сайті реалізований аналог даної програми - калькулятор скорингового коефіцієнта.

Оскільки для видачі даного типу кредитів найчастіше потрібен лише паспорт, а розгляд заявки займає кілька хвилин, неможливо зробити якісний аналіз платоспроможності. Кількість неповернених кредитів збільшується мінімум в два рази. Банки, що працюють за скоринговою системою, піднімають відсоткові ставки. Однак багато позичальників віддають перевагу саме цьому виду кредитування завдяки стислим термінам і мінімальним вимогам.

Актуальні новини