Оберіть розділи по яким бажаєте отримувати розсилку
Новини
Інвестиції
Іпотека
Заощадження
Кредит
Пенсії
Поради та інструменти
Шахрайство та злочинність
Види шахрайства
Порядок дій у випадку шахрайства
Уникнення шахрайства
Корисна інформація
Дітям
Для тих, хто потрапив в біду
Малому та середньому бізнесу
Молоді та сім'ям
Пенсіонерам
Фінансова грамотність
Фінграмотність Гра
OK
відміна
Медіатека
(044) 300-10-15

безкоштовно зі стаціонарних
телефонів по Україні

19.03.2024

98% УКРАЇНЦІВ ХОЧУТЬ ЗНАТИ СВОЇ ПРАВА І БОРОТИСЯ З КОРУПЦІЄЮ

Інформація

Медичне страхування

ui_articles2_20140326_094856_1395820136.jpg

Добровільне медичне страхування - це один з напрямів страхування, що найстрімкіше розвиваються в Україні. Такий вид послуг здійснюється на основі програм добровільного медичного страхування і забезпечує громадянам отримання додаткових медичних та інших послуг понад встановлених програмами обов'язкового медичного страхування. 
Добровільне медичне страхування (ДМС) дозволяє отримувати високоякісну медичну допомогу, коли вона Вам потрібна. Такий вид страхування ділиться на страхування для приватных осіб і підприємств.

За програмою ДМС (добровільного медичного страхування) Ви зможете вибрати ті лікувальні установи, які найбільшою мірою задовольняють Ваші потреби.

Добровільне медичне страхування провадиться в межах створених страховою медичною компанією правил і може бути індивідуальним або колективним. Для колективної форми страхування характерним є те, що страхові внески сплачуються за рахунок коштів юридичних осіб.

При індивідуальній формі, джерелом сплати внесків є доходи окремих громадян. За строками укладення договору добровільне медичне страхування може бути короткстроковим  або довгостроковим, а іноді й довічним.

Вартість страхового платежу залежить від:

  • Цінової категорії медичних клінік;

  • Переліку медичних послуг, що включені до Програми страхування;

  • Розміру страхової суми;

  • Регіону проживання застрахованих осіб;

  • Кількості застрахованих осіб.

При добровільному медичному страхуванні укладаються два види договорів:

- договір між страхувальником і страховою організацією на користь громадянина (якщо страхувальник - юридична особа, то на користь працівника цього підприємства, родича працівника);

- договір між страховою організацією та медичними закладами, до яких у разі наявності страхового випадку має право звернутися громадянин.

Згідно ст. 6 Закону України «Про страхування» добровільне медичне страхування може здійснюватися у вигляді:

- безперервного страхування здоров’я;

- страхування здоров’я на випадок хвороби;

- страхування медичних витрат.

Програми, які пропонують страхові компанії з добровільного медичного страхуваня, можна поділити на чотири основні категорії:

  1. Поліклінічне обслуговування, у тому числі аптечне;

  2. Стаціонарне обслуговування;

  3. Послуги невідкладної швидкої медичної допомоги;

  4. Стоматологія.

Деякі страхові компанії пропонують різноманітний додатковий сервіс: медичне обслуговування на дому, закріплення довіреного лікаря, безплатна видача полісів зі страхування медичних витрат при поїздках за кордон, пільгове страхування для членів сім'ї, спеціальні програми для дітей і вагітних.

Порушення умов угоди застрахованою стороною в частині, що залежить від неї, може потягти за собою повне чи часткове віднесення витрат за медичні послуги на рахунок особистих коштів застрахованого (порушення правил техніки безпеки; недотримання призначеного режиму; захворювання, спровоковане вживанням алкоголю, тютюну, гіподинамією, переїданням тощо).

Застрахована особа несе відповідальність за зловмисне приховування при укладанні угоди добровільного медичного страхування вже наявного захворювання.

Медичні заклади мають право на видачу документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність застрахованих, на оплату страховиком вартості медичних послуг, наданих застрахованому згідно з медико-економічними стандартами; на вимогу розгляду претензій комісіями за участю незалежних експертів.

Заклади охорони здоров'я зобов'язані надавати застрахованому, згідно зі стандартами, допомогу та послуги в обсягах, видах і формах, зазначених у програмі страхування; а страховику - звіти про обсяги надання медичної допомоги застрахованим.

Актуальні новини