Оберіть розділи по яким бажаєте отримувати розсилку
Новини
Інвестиції
Іпотека
Заощадження
Кредит
Пенсії
Поради та інструменти
Шахрайство та злочинність
Види шахрайства
Порядок дій у випадку шахрайства
Уникнення шахрайства
Корисна інформація
Дітям
Для тих, хто потрапив в біду
Малому та середньому бізнесу
Молоді та сім'ям
Пенсіонерам
Фінансова грамотність
Фінграмотність Гра
OK
відміна
Медіатека
(044) 300-10-15

безкоштовно зі стаціонарних
телефонів по Україні

18.12.2018

98% УКРАЇНЦІВ ХОЧУТЬ ЗНАТИ СВОЇ ПРАВА І БОРОТИСЯ З КОРУПЦІЄЮ

Інформація

Моторне (транспортне) страхове бюро України

ui_articles2_20140418_145847_1397822327.jpg

МТСБУ є гарантом відшкодування шкоди:

  • на території країн - членів міжнародної системи автомобільного страхування "Зелена картка", заподіяної власниками транспортних засобів, які мають сертифікат "Зелена картка", виданий від імені страховиків - членів МТСБУ;
  • на території України, заподіяної водіями - нерезидентами, на умовах та в обсягах, встановлених законодавством про ОСЦПВ та принципами взаємного врегулювання шкоди на території країн - членів міжнародної системи автомобільного страхування "Зелена картка».

У разі якщо МТСБУ відповідно до правил міжнародної системи "Зелена картка" було здійснене відшкодування шкоди за страховика - члена об’єднання або за власника зареєстрованого в Україні транспортного засобу, який використовував за кордоном підроблений страховий сертифікат "Зелена картка" та спричинив ДТП, відповідні витрати та виплати з фонду страхових гарантій мають бути компенсовані такими особами МТСБУ в повному обсязі.

Для забезпечення виконання зобов'язань членів МТСБУ перед страхувальниками і потерпілими при ньому створюються такі централізовані страхові резервні фонди:

1. Фонд страхових гарантій, призначений для забезпечення платоспроможності МТСБУ під час взаєморозрахунків з уповноваженими організаціями інших країн у галузі страхування цивільно-правової відповідальності,

2. Фонд захисту потерпілих у ДТП.

З метою організації обміну інформацією про обов'язкове страхування цивільно-правової відповідальності та контролю за його здійсненням створюється єдина централізована база даних, яка містить відомості про чинні та припинені договори обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності, страхові випадки, що мали місце, транспортні засоби та їх власників.

Оператором єдиної централізованої бази даних є МТСБУ. Користування інформаційними ресурсами єдиної централізованої бази даних є вільним і загальнодоступним, за винятком інформації, яка відповідно до законодавства є інформацією обмеженого доступу.

Доречі!

МТСБУ підготувало проект змін до закону про ОСЦПВ, який дозволить впровадити механізм прямого врегулювання страхових випадків.

Документ передбачає, що при настанні страхового випадку потерпілий буде звертатися до страхової компанії (СК), де він придбав поліс ОСЦПВ. Саме ця компанія, а не страховик винуватця ДТП буде виплачувати йому відшкодування. Механізм взаєморозрахунків між страховиками потерпілого і винуватця  буде прописаний в угоді про пряме відшкодування збитків, яке схвалить МТСБУ. Розрахунки між СК здійснюватимуться через кліринговий центр, створений МТСБУ і банком-партнером. Кожен страховик буде зобов'язаний своєчасно поповнювати рахунок, з якого будуть перераховуватися гроші для розрахунків з іншими страховиками.

Якщо СК вчасно не поповнить рахунок, на нього надійдуть кошти компанії з фонду захисту потерпілих. Перелік випадків, коли виплата клієнту здійснюється за рахунок коштів фонду захисту потерпілих, розширений. Зокрема, МТСБУ заплатить за свого учасника в тому випадку, якщо страховик не відшкодує потерпілому збитки протягом 90 днів, якщо регулятор анулює ліцензію на здійснення ОСЦПВ, і якщо порушено провадження у справі про банкрутство страховика або розпочато процес його ліквідації. При погодженні проекту закону дирекція бюро вирішила передбачити в ньому перехід від паперових до електронних полісів ОСЦПВ. 

Актуальні новини