Оберіть розділи по яким бажаєте отримувати розсилку
Новини
Інвестиції
Іпотека
Заощадження
Кредит
Пенсії
Поради та інструменти
Шахрайство та злочинність
Види шахрайства
Порядок дій у випадку шахрайства
Уникнення шахрайства
Корисна інформація
Дітям
Для тих, хто потрапив в біду
Малому та середньому бізнесу
Молоді та сім'ям
Пенсіонерам
Фінансова грамотність
Фінграмотність Гра
OK
відміна
Медіатека
(044) 300-10-15

безкоштовно зі стаціонарних
телефонів по Україні

18.12.2018

98% УКРАЇНЦІВ ХОЧУТЬ ЗНАТИ СВОЇ ПРАВА І БОРОТИСЯ З КОРУПЦІЄЮ

Інформація

Автоцивілка

ui_articles2_20140326_094330_1395819810.jpg

Обов'язкове страхування цивільно-правової відповідальності автовласників наземних транспортних засобів  (простіше – Автоцивілка, рос.– ОСАГО) спрямоване на забезпечення відшкодування шкоди, заподіяної життю, здоров'ю та майну  потерпілих при експлуатації наземних транспортних засобів на території України.

Цей обов’язковий вид страхування здійснюється на підставі Закону України «Про обов'язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів» від 01 липня 2004 р., який вступив в дію з 1 січня 2005 та досі продовжує  вдосконалюватися.

Документом, що підтверджує факт даного виду страхування є поліс, що видається страховою компанією, в якій зі страхувальником був укладений договір страхування (страхувальники  - юридичні особи та дієздатні  громадяни, що  уклали  із страховиками договори обов'язкового  страхування цивільно-правової  відповідальності  за шкоду, заподіяну життю, здоров'ю, майну  третіх  осіб  під  час  експлуатації  наземного транспортного засобу – ст.1 Закону).

Поліс є обов'язковим документом, що підтверджує наявність страховки - Автоцивілки і жодний власник автомобіля не може обійтися без цього полісу.

Вартість поліса Автоцивілки розрахується виходячи з базового страхового платежу, розміру безумовної франшизи і коригуючих коефіцієнтів, що  залежать від:

 • типу ТЗ;

 • об'єму двигуна;

 • території використання ТЗ;

 • терміну страхування;

 • кількості людей та автомобілів, внесених у договір;

 • сфери використання ТЗ.

 

При повторному придбанні полісу АВТОЦИВІЛКИ більше ніж на півроку, на вартість поліса впливає наявність чи відсутність страхових виплат з вини страхувальника в попередні періоди страхування та може бут застосований понижуючий (бонус) або підвищуючий (малус) коефіцієнти з відповідної системи бонус-малус.

На вартість полісу може впливати і розмір франшизи, розмір якої при відшкодуванні шкоди, заподіяної майну потерпілих, не може перевищувати 2% від ліміту  відповідальності страховика, в межах якого відшкодовується збиток, заподіяний майну потерпілих. Франшиза при відшкодуванні шкоди, заподіяної життю та/або здоров'ю потерпілих, не застосовується.

Необхідні документи для придбання полісу:

 • права водія або їх копія;

 • паспорт транспортного засобу або свідоцтво про реєстрацію;

 • документ, що підтверджує право користування ТЗ;

 • паспорт, ідентефікаційний номер;

 • протокол перевірки техничного стану ТЗ (якщо  він використовується у якості таксі або для перевезення пасажирів, або вантажів з метою отримання прибутку та має строк експлуатації більше двох років).

Поліс є  внутрішним договором  обов'язкового  страхування  цивільно-правової відповідальності та діє виключно на території України і укладаєтся  строком  на один рік.  Укладення договору  на строк менший, ніж один рік, але не менш як на 15 днів допускається виключно щодо транспортних засобів:

 • незареєстрованих - на час до  їх  реєстрації;  

 • тимчасово зареєстрованих - на час до їх постійної реєстрації;

 • зареєстрованих на території іноземних держав - на час їх перебування на території України. 

Обов'язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників ТЗ діє в багатьох країнах світу (наприклад, в Європі,  на території  країн  -  членів  міжнародної системи автомобільного страхування діють договори міжнародного страхування "Зелена картка") і вважається соціальною мірою, що створює певні фінансові гарантії всім учасникам дорожнього руху.

Актуальні новини