Оберіть розділи по яким бажаєте отримувати розсилку
Новини
Інвестиції
Іпотека
Заощадження
Кредит
Пенсії
Поради та інструменти
Шахрайство та злочинність
Види шахрайства
Порядок дій у випадку шахрайства
Уникнення шахрайства
Корисна інформація
Дітям
Для тих, хто потрапив в біду
Малому та середньому бізнесу
Молоді та сім'ям
Пенсіонерам
Фінансова грамотність
Фінграмотність Гра
OK
відміна
Медіатека
(044) 300-10-15

безкоштовно зі стаціонарних
телефонів по Україні

25.05.2019

98% УКРАЇНЦІВ ХОЧУТЬ ЗНАТИ СВОЇ ПРАВА І БОРОТИСЯ З КОРУПЦІЄЮ

Новини

Як економити гроші в сім'ї: 4 ефективних способа

Як економити гроші в сім'ї: 4 ефективних способа
21.10.2014

Скоро Міжнародний день заощаджень, тому ми пропонуємо вам поговорити про економію сімейного бюджету. Напевно, ви не раз думали про те, як же краще економити гроші, виявляється, є кілька ефективних методів. 
Детальніше про свято 
27 жовтня 1924 представники ощадних банків з 29 країн зібралися в італійському Мілані на Перший міжнародний конгрес ощадних банків. В останній день конгресу - 31 жовтня - з'явилася ідея, щороку відзначати цей день, як Всесвітній день заощаджень. 
Італійський професор Равізза проголосив цей день Міжнародним днем економії. Однак, присвятити цей день слід не тільки економії грошей, але й економії в широкому сенсі цього слова: економії часу, сил, дбайливого ставлення до речей і тому подібним темам. 
Приступаємо до економії 
Перший крок до економії грошей - це грамотний аналіз того, скільки грошей ви заробляєте, на що витрачаєте, на що вам не вистачає, як ви ставитеся до грошей, що в «відносинах» з фінансами ви б хотіли змінити? 
Грамотний фінансовий аналіз: 
1.Каждий день записуйте всі свої витрати. Не забувайте включити в список навіть дрібні витрати: проїзд в транспорті, перекус. 
2. Поспостерігайте за своїми діями. Чи робите ви незаплановані або спонтанні покупки? Відкладаєте ви більшу покупку на потім через те, що зараз вона не під силу вашому бюджету? 
3. Простеживши за собою, до кінця місяця ти зможеш зробити висновок, що доходи у родини достатні, а розтрати занадто великі. 
4. Складайте бюджет на наступний місяць. 
5. Як тільки ви отримуєте зарплату, ви відразу ж купуєте все-все-все. Зупиніться, не йдіть за покупками в день зарплати, нехай гроші полежать до завтра, вранці ваше бажання витратити багато грошей випарується і, вирушивши за покупками, ви витратите набагато менше, ніж раніше. 
6. Гроші люблять рахунок, тому частіше рахуйте гроші, це організовує і протвережує. 
7. А ви відкладаєте гроші? Ні. Тоді пора починати. Відкладіть невелику суму. Це допоможе вам швидко зібрати гроші на велику покупку. 
8. Обговорюйте трати з родиною, нехай в цьому беруть участь і діти. Таким чином, дитина послухає і зрозуміє структуру бюджету, а також особливості прийняття фінансових рішень. 
Як економити? 
Постарайтеся купувати все на розпродажах, поставте лічильники для комунальних послуг, користуйтеся дисконтними картами. Все це допоможе економити. Але є й більш комплексні підходи до економії. Пропонуємо кілька сценаріїв. 
сценарій перший 
Він полягає в тому, що всі кошти кладуть в загальну «шкатулку» і рішення про великих покупках приймається всією сім'єю, але для того, щоб купити що-небудь дрібне, кожен член сім'ї бере гроші зі скриньки і не ставить до відома про це всіх інших . 
сценарій другий 
Тут в шкатулку складаються тільки кошти на загальні витрати (продукти, засоби гігієни для всієї родини), «внесок» в бюджет роблять всі працюючі члени родини. Великі покупки плануються заздалегідь, на них гроші відкладають відразу після отримання коштів, також кожен для себе відкладає гроші на дрібні витрати (проїзд, перекуси). 
І третій 
Полягає в тому, що чоловік і дружина витрачають свої гроші на власний розсуд, а оплачують комунальні та роблять інші обов'язкові внески за певною схемою, яку самі розробили. Наприклад, чоловік може купувати їжу і оплачувати витрати на дітей. Дружина - оплачувати комунальні. Гроші знаходяться у кожного окремо, загальної суми немає. 
Щоб зрозуміти куди йдуть гроші, почніть вести сімейний бюджет. Якщо вас не влаштують запропоновані варіанти, то ви можете їх комбінувати або придумувати щось своє, що буде підходити саме вам.