Оберіть розділи по яким бажаєте отримувати розсилку
Новини
Інвестиції
Іпотека
Заощадження
Кредит
Пенсії
Поради та інструменти
Шахрайство та злочинність
Види шахрайства
Порядок дій у випадку шахрайства
Уникнення шахрайства
Корисна інформація
Дітям
Для тих, хто потрапив в біду
Малому та середньому бізнесу
Молоді та сім'ям
Пенсіонерам
Фінансова грамотність
Фінграмотність Гра
OK
відміна
Медіатека
(044) 300-10-15

безкоштовно зі стаціонарних
телефонів по Україні

26.04.2019

98% УКРАЇНЦІВ ХОЧУТЬ ЗНАТИ СВОЇ ПРАВА І БОРОТИСЯ З КОРУПЦІЄЮ

Шахрайство та злочинність

Як уникнути шахрайства з кредитною картою в подорожі (Американський досвід)


Як уникнути шахрайства з кредитною картою в подорожі (Американський досвід)
29.04.2014

Не за горами сезон поїздок, і повірте, шахраї чекають його з великим нетерпінням. І в разі біди, вкрадена кредитна карта напевно зіпсує ваш настрій на весь відпочинок. І нехай вам не доведеться відповідати за операції, здійснені шахраєм за допомогою вашої картки, спричинені клопоти все ж виявляться помітними, особливо у випадку, якщо викрадена картка - основний кредитний або платіжний інструмент для вас.

 

Увага, тепер вас чекає позитивна новина: у емітентів карт існують системи, що дозволяють зареєструвати несанкціоноване застосування карти, ще до того, як воно повинно статися. Це розповіла нам прессекретар American Express - Марина Хоффманн Норвілл. "Ми застосовуємо особливий моніторинг для виявлення аферистських активності, і багато робимо для боротьби з нею ", - прокоментувала вона. "Ми вистежуємо навіть незначні нюанси, так що можемо помічати незвичайну активністю підконтрольних карт".

 

Але не варто думати, що емітент карти зможе форсувати шахрайські операції з вашою карткою. Найпростіше - убезпечити себе простими заходами з контролю безпеки своїх рахунків. Це допоможе зберегти вашу фінансову інформацію до, після і під час відпочинку.

 

Звільніть ваш гаманець

Немає необхідності везти з собою у відпустку всі кредитні карти, які належать вам. Це лише посилює можливість їх втрати і крадіжки. " Позбавте від зайвого ваш гаманець. Візьміть в дорогу тільки ті карти, які будете використовувати", - рекомендує прес-секретар Національного фонду «Кредитна Консультація » Гейл Каннінгем.

 

Слід вибрати одну карту, яка стане основної платіжної по час вашої відпустки. Бажано вибрати карту з значним кредитним лімітом - це дозволить вам приготуватися до різноманітних кредитних витрат. Тим, хто збирається в тур по закордону краще вибрати карту з невисокою або нульовою комісією в процесі зарубіжних угод. До того ж, прихопіть одну запасну картку. Каннінгем радить і зовсім не брати з собою дебетову картку. Хоча таке рішення не практично, якщо ви не знаєте напевно, чи зумієте уникнути зайвих витрат по кредитці. Або в тому випадку, якщо вам раптом буде необхідно отримати гроші в банкоматі.

 

Cтворіть дублікати

Скопіюйте лицьову і оборотну сторону кожної карти, яку вирішили взяти в дорогу. Переконайтеся, що номер рахунку та телефон гарячої лінії з обслуговування клієнтів помітні. Подорожуючи по різних країнах, упевніться, що на карті присутній номер, яким ви зможете скористатися для зв'язку зі службою допомоги, перебуваючи закордоном. Якщо такий відсутній, попросіть емітента надати вам його. Вам знадобляться 2 копії - одна в поїздку, а друга - для сім'ї, яка залишиться вдома.

 

Один з голів ради директорів і засновників Identity Theft 911 на ім'я Адам Левін радить брати з собою цифрові дублікати, якщо у вас є обладнання для їх читання". На вашому місці, я взяв би копії деяких документів, що ідентифікують мене для забезпечення отримання банківського переказу. Мені б довелося сканувати кредитки, водійське посвідчення, паспорт та інше, а потім зберегти на комп'ютері і завантажити на флешку ", - порекомендував експерт.

 

Електронні дублікати важливо зберігати в безпечному місці, але не поруч з справжніми картами. Левін радить носити з собою карту флеш-пам'яті в якості брелока, гарненько сховавши.

 

Зв'яжіться з емітентом

Для вашої зручності та захисту необхідно зв'язатися з емітентом. Живучи в Америці, ваш банк раптово ловить сигнал про операції з вашою карткою з Європи, що говорить про те, ніби ваша карта вкрадена. Відповідно, банк заморожує рахунок. Але якщо ви перебуваєте у відпустці і відпочиваєте в Європі, то такий поворот подій, безумовно, неприйнятний.

 

Платіжною компанії необхідно дати всю інформацію про ваш іноземною подорожі. Їдете Європу? Уточніть, в яких містах ви збираєтеся відпочивати, а також назвіть дати вашої відпустки в Європі. При можливості, варто уточнити та суму ваших прийдешніх витрат.

 

Норвілл рекомендує упевнитися, що емітент має телефон, який дозволить йому зв'язатися з вами, у разі непередбачених обставин. "Для уникнення шахрайства, ми зв'яжемося з вами за номером, вказаним у ваших даних. Це говорить про те, що номер телефону, який дозволяє зв'язатися з Вами - чудова ідея", - констатує вона. Якщо ваш звичайний оператор мобільного зв'язку не підтримує якісь корисні для вас функції, ви можете купити картку місцевого оператора і повідомити емітенту ваш новий номер.

 

Важливо налаштувати оповіщення

Під час своєї відсутності ви можете отримати всі види оповіщень, якими Норвілл також рекомендує користуватися. Які версії текстових сповіщень пропонує емітент вашої картки в роумінгу? Вивчіть це питання ретельно.

 

Більша частина банків дозволяє встановити сповіщення про те, що відбувається покупка якоїсь суми в доларах. Якщо взяти з собою в дорогу ноутбук або смартфон, то є можливість отримувати сповіщення по e-mail.

 

Сповіщення утримають вас від зайвих витрат, якщо ви підключите функцію, спрямовану попереджати, коли ваш баланс перетне поставлену позначку. Після повернення додому, ви будете мати можливість відключити такі повідомлення без проблем.

 

Розділяй і володарюй

Розділяйте свої заощадження і не тримаєте їх в одному місці. Дублікат даних вашого рахунку слід зберігати окремо від карт; їх необхідно тримати не в гаманці і не в сумочці, а в безпечному місці на випадок, якщо ви опинитеся жертвою кишенькового злодія або шахрая.

 

Краще й найправильніше носити з собою лише "основну " карту, запасну слід залишити надійно захованої в готельному номері. Джон Силі - фахівець і радник по темі крадіжки особистих дано. Експерт не радить зберігати всі цінності в основному сейфі у реєстрації готелю. Безліч штатних співробітників, швидше за все, можуть ним користуватися, і це стане загрозою для вашої інформації, яка буде доступна для крадіжки.

 

Цифровий носій з копіями ваших даних обов'язково потрібно захистити паролем - тільки це забезпечить вашу безпеку. Навіть якщо злодій заволодіє картою пам'яті, він не зможе скористатися даними.

 

Контролюйте рахунок

Ноутбук, взятий з собою в подорож, дає вам можливість проводити контроль своїх рахунків при наявності Інтернету з номера готелю або навіть з басейну. Захищене паролем готельне з'єднання цілком безпечно для таких заходів. Перевірте кількість транзакцій. Але уникайте подібного, попереджає силі, на публічному або громадському комп'ютері в бізнес-центрі готелю". Випадки відстеження на публічних комп'ютерах дуже високі - це ідентично грі в російську рулетку", - пояснює він. Громадський комп'ютер - єдиний доступний засіб для перевірки рахунків? Тоді краще здійсните дзвінок емітенту, щоб упевнитися, що ви - єдина людина, що користується вашими рахунками.

 

Карта повинна бути в полі зору

Не допускайте моментів, коли ваша банківська карта пропадає у вас з поля зору. Існує маса розповідей про те, як обслуговуючий персонал готелю брав картку для проведення операції, а потім зчитував її дані за допомогою невеликого апарату – скиммера. «Бармени та офіціанти іноді мають скімери, і завдяки цим приладам вони здатні провести картку через скіммер, зчитуючи всю вашу інформацію», - попереджає Каннінгем.

 

Не завжди вдається тримати картку на увазі, але щоб заспокоїти своїх клієнтів деякі ресторани дозволяють оплачувати рахунок самостійно на виході із закладу. Але якщо ви використовуєте карту в бутіку чи на ринку, ви повинні спостерігати за проведенням транзакції. У кожному разі, у сумнівних ситуаціях варто сплатити рахунок готівкою. Левін радить прислухатися до інтуїції, яка направить вас у потрібне русло. Підозрілі місця краще обійти стороною.

 

Проведіть перевірку будинку

Після того, як час відпустки підійде до кінця, спостерігайте за своїми рахунками ще деякий час; професійні злодії часто використовують або продають зібрані дані карт не відразу. Контролюйте власні операції за рахунком, тому що шахраї можуть здійснювати часті маленькі списання сум з рахунку - просто перевіряючи, яка буде реакція і чи безпечно для грабіжника зняти з вашої картки всі гроші.

 

Ви маєте підозри, що одна з ваших карт зламана? Варто негайно звернутися до емітента, щоб він блокував карту і видав вам іншу з новим номером. Якщо ви пішли на подібний крок, обов'язково поновіть ваші регулярні платежі, налаштовані для цього рахунку.