Оберіть розділи по яким бажаєте отримувати розсилку
Новини
Інвестиції
Іпотека
Заощадження
Кредит
Пенсії
Поради та інструменти
Шахрайство та злочинність
Види шахрайства
Порядок дій у випадку шахрайства
Уникнення шахрайства
Корисна інформація
Дітям
Для тих, хто потрапив в біду
Малому та середньому бізнесу
Молоді та сім'ям
Пенсіонерам
Фінансова грамотність
Фінграмотність Гра
OK
відміна
Медіатека
(044) 300-10-15

безкоштовно зі стаціонарних
телефонів по Україні

26.04.2019

98% УКРАЇНЦІВ ХОЧУТЬ ЗНАТИ СВОЇ ПРАВА І БОРОТИСЯ З КОРУПЦІЄЮ

Шахрайство та злочинність

Що робити клієнту банку у випадку втрати або шахрайства з банківською картою?


Що робити клієнту банку у випадку втрати або шахрайства з банківською картою?
12.05.2014

Що робити, якщо вкрадені гроші з банківської картки? Які кроки мають бути зроблені і як від цього убезпечитися – на ці питання в коментарі виданню «Банкер» відповів Сергій КУЧЕРЕНКО, начальник відділу розвитку,  еквайрингу та взаємодії з МПС АТ «ІМЕКСБАНК» ...

 

Підвищення рівня безпеки розрахунків з використанням платіжних карт - справа не тільки Банку, а й самого клієнта. Враховуючи популярність міжнародних платіжних карт і високий рівень захисту, завдяки новітнім чіп-технологіям, останнім часом зловмисники намагаються отримати конфіденційну інформацію безпосередньо від самого клієнта, використовуючи найвитонченіші методи.

 

«Якщо по вашій карті пройшли шахрайські операції - негайно проінформуйте Банк про те, що трапилося і заблокуйте карту, - радить Сергій Кучеренко, - після цього ініціюйте перевипуск карти, по якій пройшло шахрайство. У випадку крадіжки або втрати платіжної карти, також негайно блокуйте карту. Якщо внаслідок крадіжки або втрати карти були проведені успішні шахрайські операції, - зверніться до правоохоронних органів. Після цього слід дочекатися закінчення розслідування - як внутрішнього банківського, так і правоохоронних органів».

 

Для підвищення безпеки використання банківської картки, експерт радить виконувати наступні рекомендації:

 

1. Зберігайте свою карту в недоступному для сторонніх осіб місці, не залишайте її без нагляду в ресторанах, в транспорті, місцях відпочинку, готелях і т.ін. 

 

2. Не допускайте розмагнічування магнітної смуги і механічних пошкоджень карти. Не тримайте її поруч з джерелами електромагнітного випромінювання. Банківська картка не повинна зберігатися поруч з офісною та побутовою технікою, а також мобільним телефоном.

 

3. Пароль банківської карти (PIN-код), який був переданий вам конфіденційно в запечатаному конверті, відомий лише власнику картки. Запам'ятайте свій PIN-код, не записуйте його на карті і не зберігайте разом з нею. Ні в якому разі не повідомляйте ваш пароль стороннім особам!

 

4. Отримавши банківську карту, залиште свій підпис на її зворотному боці в тому місці, яке призначене спеціально для цієї мети.  Цей крок дозволить знизити ризик використання картки без вашої попередньої згоди на випадок її втрати.

 

5. Щоб уберегтися від шахрайських дій по незаконному зняттю грошових коштів з рахунку вашої картки, доцільно встановити певний добовий ліміт на видачу грошей готівкою по банківській карті і одночасно підключити зручну послугу SMS-інформування.

 

6. У разі одержання прохання повідомити PIN-код та реквізити карти - не повідомляйте ці дані. Також не рекомендується відповідати на листи, що приходять електронною поштою. На ті листи, в яких від імені банку пропонується надати усі дані вашої картки.

 

7. Щоб уникнути неприємностей, на персональному комп'ютері необхідно встановити антивірусну програму, бази якої оновлюються щодня і останню версію браузера – це підвищить безпеку роботи в Інтернеті з використанням вашої банківської карти.

 

Джерело: Імексбанк